A Burka ügy: Újra börtönben a 45 millió kártérítést kapó gyilkos cigányok.
Mennyit ér egy magyar élete hazánkban az igazságszolgáltatás jogrendszere szerint?

A gyilkosságot apa és fia még 1999-ben követte el Újszentmargitán. Álmából felriasztva támadtak a sértettre brutális kegyetlenséggel ököllel bántalmazták és betonvassal agyonverték áldozatukat. A gyilkosságot egy 3000 forint értékű tetőantenna miatt követték el, amit elástak, és 11-15 év után került elő a bűncselekményhez közeli szántóföldről. A vérrel szennyezett ruhájukat elégették tettük elkövetése után. A vádlottakat első fokon az akkori Hajdú-Bihar Megyei Bíróság 15 év, illetve 13 év fegyházbüntetésre ítélte.
Apa és fia hatodszor áll bíróság elé. Korábban már kétszer elítélték és kétszer felmentették őket.
A Szegedi Ítélőtábla 2006-ban is felmentette őket.

A felmentő ítéletet követően számos sajtóorgánum, illetve büntetőjogász támadta és kritizálta az ügyészséget azzal, hogy elfogult és rasszista, az elkövetőkkel szemben koncepciós eljárás folyt, a vádirat hiányos és feltételezésen alapult.
Ezt követően az apa és a fia a felmentő ítélet után kártalanításért beperelte az államot. A kártalanítási perben kiemelkedő mértékű, 20 millió, illetve 25 millió forintot kaptak, ami akkoriban a valaha megítélt legmagasabb összegű kártalanítás volt indokolatlan fogva tartás miatt. (?)

Az áldozat családja egyetlen forintot sem kapott csak úgy, mint a későbbiekben szintén cigányok által (Sztojkáék) meggyilkolt Marian Cosman családja, vagy az Olaszliszkai tragédia áldozata Szögi Lajos családja sem kapott kártérítést. Gyilkosaik pedig szabadlábon vannak.
Burkáék 5 év 8 hónapot töltöttek előzetes letartóztatásban, majd húsz év után ismét elítélték az emberölés elkövetőit Debrecenben.
A Törvényszék 2017. június 7-én kihirdetett ítéletével a társtettesként, nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntette miatt az apát 12 év, a fiát 10 évi fegyházbüntetésre, és 10-10 év közügyektől eltiltás mellékbüntetésre ítélte.
2018. szeptember 13. napján kelt döntésével a büntetéseket 9 év, illetve 7 év 6 hónap fegyházbüntetésre enyhítette, az ítélet egyéb rendelkezéseit helybenhagyta.
Az ügyész indítványozta, hogy a bíróság rendelje el a vádlottak előzetes letartóztatását. A tanács úgy döntött, a vádlottakkal szemben lakhelyelhagyási tilalmat rendel el, az elsőrendű vádlott Újszentmargita, a másodrendű vádlott Tiszacsege területét engedély nélkül nem hagyhatja el.
A törvényszék végzését az ügyész tudomásul vette, de a vádlottak és védőik fellebbeztek.

Lenne egy pár gondolatom az üggyel kapcsolatosan:
Vajon a meghozott ítéletbe beleszámít az előzőleg börtönben eltöltött évek száma is, mert akkor pár év és újra szabadlábon lesznek ezek a gyilkosok is. Összesen 45 milliós kártérítést kaptak amiből mára már egyetlen fillér sincs.
Ez kinek a felelőssége?
Ki fogja visszafizetni az államnak a jogtalanul megítélt hatalmas összeget?
Talán a cigányokkal együtt azoknak kellene, akik hibás ítéletet hoztak jó pár évvel ezelőtt és visszaengedték a társadalomba nem kevés összeggel megjutalmazva őket, mert kioltották egy magyar ember életét.
Ebben az esetben is jócskán megkérdőjelezhető azoknak az alkalmassága, akik a bírói és ügyvédi, ügyészi talárt magukra öltik azóta is mindennap.
A cigányok által elkövetett bűncselekmények megítélése teljesen más elbírálás alá esik, és a súlyosbító körülményeket valahogy nem veszik figyelembe. Az emberi életet kioltó gyilkosok a régi törvény szerint nem kaphattak sem amnesztiát sem pedig jó magaviselet miatti korábbi szabadulást. A halálbüntetés megszüntetése hazánkban egy óriási hiba volt a törvényhozók részéről, mert azóta a gyilkosságot elkövetők száma ugrásszerűen megnőtt, mert semmi visszatartó ereje nincs a mai paragrafusoknak.
Bár mindenre van törvény, de azok betartatása igencsak foghíjas az igazságszolgáltatás részéről.
A roma gyilkosságok áldozatainak családja 100 milliós kártérítést kapott az államtól.